Astroloji YazılarıAylık Burç Yorumları

2018 Gezegen Retroları

2018 Gezegen Retroları

Aslında hiçbir gezegen geri gitmez, peki neden gezegenlere Retro halinde terimini kullanırız? Bir gezegenin Retro olması demek (Rx) Dünyadan baktığımızda, gezegenlerin dönüş hızı Dünya’nın dönüş hızından daha yavaş bir konuma geldiği anda, izlediğimiz referans noktasından geri gidiyormuş izlenimi verirler. Ay ve Güneş dışında tüm gezegenler geri yani Retro hareket edebilirler.
Astrolojik olarak Retro gezegenlerin temsil ettiği konularla ilgili gecikmeler, aksaklıklar olabildiği gibi ayrıca yeniden kontrol edip düzenleme, yarım kalan konuları tamamlama zamanlarıdır. Retro dönemlerinde yeni yapılan girişimler, gezegenlerin düz harekete geçiş yaptıkları zaman bu alanlarda fayda sağlamamız zorlaşabilir. Doğum haritasında Retro gezegenleri olan kişiler için ise bu süreç fırsatlara dönüşebilir. Kişiye özgü doğum haritası ve gezegenlerin yerleşim durumları bu yüzden çok önemlidir.

Peki 2018 yılı gezegen Retroları, tarihleri ve hangi konularla ilgili dersek

Merkür Retrosu

Özellikle iletişim, haberleşme, teknoloji, ticaret, işletmecilik, eğitim ve öğrenme, zihin, akıl, mantık, sorgulama, dile getirme, konuşma, seyahatler, yazma gibi konular Merkür tarafından yönetilir. Retro olduğu zamanlar bu konularla ilgili aksamalar ve yanlış kararlar alınabilir. Yeni başlangıçlar yerine var olan konuları düzenlemek, önceden kaçırdığımız fırsatları tekrar değerlendirmek, içe dönüp düşünmek ve daha dikkatli olma zamanlarıdır. Merkür Retro da doğanlar bu süreçte daha aktif olabilirler.
2018 Merkür Retro tarihleri,
23 Mart-15 Nisan arası. Merkür gerilemesi Koç burcunda
ikinci Merkür gerilemesi 27 Temmuz-18 Ağustos arasında Aslan burcunda gerçekleşecek.
Yılın üçüncü Retro’su 17 Kasım’da başlayıp 6 Aralık’ta Yay burcunda Retro hareketine başlayan Merkür Akrep burcuna geçip bir süre sonra direk hareketine geçecek.

Venüs Retrosu

Aşk, İlişkiler, evlilik, ortaklık, barış, huzur, memnuniyet, mutluluk ve keyif veren her şey Venüs le alakalıdır. Venüs’ün Retro olduğu zamanlarda, yeni bir ilişkiye başlamak, evlenmek, estetik yaptırmak başta olmak üzere lüksümüzle alakalı konularda dikkat etmemiz gerekir. Bu süreçte kendimizi keyifsiz hissedebiliriz. Venüs’ün temsil ettiği konularda kaçırdığımız fırsatları tekrar düzenleyebiliriz ayrıca içe dönüp yaratıcılığımızı kullanabileceğimiz bu zamanları değerlendirebiliriz. Venüs Retro da doğan kişiler için daha keyifli bir süreç olabilir.
6 Ekim- 17 Kasım arası Venüs Retro’su Akrep burcuna başlayıp Terazi burcunda devam edecek.

Mars Retrosu

Mücadele gücü, cesaret, rekabet, fiziksel enerji, aktiviteler, girişim, savaş gibi genel konular Mars gezegeni ile alakalı olduğu için, Retro zamanlarında mücadele gücümüz düşük, inisiyatif alma konusunda cesaretsiz oluruz. Doğru zamanda doğru atılımlar yapmamız zorlaşır yavaşlama zamanlarıdır. O nedenle kendimizi yavaşlatıp harekete geçmek için enerji toplama dönemleridir. Mars Retro olan kişiler için daha faydalı olacaktır.
28 Haziran- 27 Ağustos Mars Retro’su Kova burcunda başlayıp Oğlakta devam ediyor.

Jüpiter Retrosu

10 Mart Jüpiter geri hareketi başlıyor 10 Temmuz’a kadar Akrep burcunda devam edecek.
Varlık, özgürlük, bolluk, bereket, iyi şans, ılımlılık, barış, hoşgörü, affedicilik, mutluluk, iyimserlik, umut, zenginlik, esenlik, çabuk iyileşme, kar ve kazanç getiren işler gezegeni olarak bilinen Jüpiter Retro zamanlarında büyüme ve genişleme dönemlerinden ziyade güçlü zeminler hazırlamak için uygudur. Finansal problemler, yabancılar ve yurtdışı gibi konularla da ilgili gecikmeler olabilir. Jüpiter Retro’da doğan kişiler bu süreçte daha şanslılardır.

Satürn Retrosu

Daha uzun vadeli dönemlerimizde etkili olduğu için etkisini hemen göstermeyen Satürn Retro’su
19 Nisan itibariyle başlıyor 6 Eylüle kadarda Oğlak burcunda Retro halinde olacak. Karmanın efendisi olarak bilinen Satürn, Retro dönemlerini fırsata çevirmek için bilinçli bir duruş gerektirir. Kötücül şeyler, kötümserlik, korkular, endişeler, engeller, aşırılıklar, melankoli ve depresyon, plan ve organizasyon, sabır, kontrol, gerçekler, derin bilgi, bilgelik, istikrar, sağlamlık, kalıcılık, işte tüm bu konular Satürn gözetimindedir. Retro dönemlerinde  istikrarın bozulması, otorite ile ilişkilerde problemler, fazlaca mesafeli olma her şeye karşı, uzun soluklu işlerde istikrar sorunu, güven problemi, kaygı endişe gibi konular daha fazla açığa çıkabilir. Uzun vadeye yayılacak bu süreçte, özellikle temel attığımız konularla ilgili hatalarımız varsa düzenlememiz için bizi tekrar teste sokacak.

2018 Gezegen Retroları” üzerine 5 yorum

  1. Merkür Retrosu Koç burcunda iken daha detaylı bilgi verebilir misiniz ,özellikle kariyer alanında daha çok nelere dikkat etmeliyiz. Teşekkürler.

    1. Merkür’ün transitte retro halinde olması haritanızda Koç burcu hangi alana denk düşüyorsa o konularla ilgili özellikle iletişim ve alınan kararlarda etkili olur.
      Haritanızda merkür retro ise bu sizin adınıza avantajlı olabilir. Kaçırdığınız fırsatlarla ilgili kararlar alabilirsiniz.
      Sevgiler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.