Astroloji Yazıları

Mart Ayı Gündemi

Mart Ayı Gündemi;

20 Mart’a kadar Güneş Balık burcunda seyrine devam ederken, Mart’ın ilk haftasında Merkür ve Venüs’te Balık burcunda Güneş’e eşlik ediyor. Jüpiter de ki Akrep burcunun destekleyici açıları, ayın ilk günlerinde su elementinde toplanan bu enerjileri, bizleri daha hassas, duyarlı ve duygusal olabileceğimiz zamanları işaret etmekte. Olayları akışa bırakmak ve kabul etmek bu dönemde daha faydalı olurken, empati yapmamız da her zamankinden daha kolay olabilecek.

Mart’ın 6. dan itibaren Merkür ve Venüs Koç burcuna geçiş yapacak. İlk haftada oluşan enerji dağılarak yerini daha sabırsız, dürtü sel ve bencil davranışlara bırakabilir. Merkür Koç burunda hızlı düşünme, hazır cevap hali verirken bazı olumsuz kullanımında düşünmeden konuşma, ani kararlar alma, kırıcı sözler sözleme gibi konuları da gündeme getirebilir. Dikkatli ve temkinli olmakta fayda var, zaten 23 Mart’tan sonra Merkür Koç burcunda Retro’ya başlayacağı için iletişimle ilgili konularda özellikle bu tarihten sonra bu konular sorun oluşturabilir.

17 Mart’ta Balık burcunda oluşacak Yeniay, su ve toprak gruplarına genel anlamda destekleyici olurken, değişken burçlar (Balık, Başak, İkizler, Yay) bu dönemde huzursuz hissedebilir. Ruhsal çalışmalar yapmak, yaralandığımız konularda iyileşmek, olayları olduğu gibi kabullenmek açısından da destekleyici. Yeni girişimler, diyet ve sağlık konuları ile ilgili güzel enerjiler hâkim. Yine aynı günde Mars’ında Oğlak burcuna geçişiyle birlikte, hedefe odaklı, çalışkan, disiplinli ve istikrarlı olabileceğimiz zamanlar özellikle kariyer konularında.

21 Mart’la birlikte Güneş’in artık Koç burcunda seyre başlaması, gökyüzünde öncü burçların hâkimiyeti söz konusu olacağından özellikle Mart’ın son haftasından itibaren Satürn’le olan dik açıları sabırsız ve ani kararlar almaya meyilli olabileceğimiz gibi aynı zamanda kısıtlanmış ve engellenmiş hissedebilir bizi bu durumlar huzursuz edebilir. Sabırlı ve temkinli olmak bu süreçte çok önemli..

Burç geçişleri ve Retrolarla ilgili detaylı yazıları paylaşacağım..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.