Astroloji Yazıları

Yılın İlk Güneş Tutulması

Yılın İlk Güneş Tutulması

15 Şubat günü Kova burcunda Güneş Tutulması meydana geliyor.. Kova Zodyak da 11.burcu temsil eder. Toplumsal olaylar, bilim, teknoloji, astroloji, yenilikler, icatlar, sosyal reformlar, baş kaldırmalar gibi konular astrolojide Kova ile simgelenir.

Kova burcunda olan bu tutulmalar geçmişe bakıldığında toplumsal olaylarda hareketlenmeler, reformlar ve devrim niteliğinde gelişmeler daha yoğun yaşanmakta olduğunu görürüz. Bireysel hayatlarıızda daha isyankar bir tavır sergileye biliriz.

Tutulma etkilerini hissetmeye başladığımız bu günlerde dahil olmak üzere yaklaşık olarak 6 ay gibi bir sürecide kapsamakta.

Tutulma zamanına bakıldığında Merkür gezegeni eşlik ediyor.. Zihinsel faaliyetler, iletişim, haberleşme gibi konular öne çıkarken, Juno (astroit) da bu tutulmada öne çıkıyor. Özellikle anlaşmalar, uzun vadeli ilişkiler ve ortaklıkları sembolize eden Juno bu özellikli konuları öne çıkarırken başlangıçlar ve adımlar atmamızı daha rahat sağlayacağımızı vurguluyor. Evlilik, ve iş ortaklığı ile ilgili önemli gelişmeler de söz konusu. Hayatımızda bahsettiğim durumlarla ilgili 9 yıllık bir döngünün şekilleneceği önemli bir süreç.. Uranüs ün tutulma anına uyumlu açısı, ani ve güzel süpriz gelişmelerin de habercisi.

Yine bu dönemde çok dürtüsel dacranacağımızı unutmadan duygusal tepkileri iyi yönetmemiz gerekende bir zamam dilimi.

Sağlık ile ilgili özellikle kalp, damar hastalıkları bakımından dikkat edilmeli, Ekonomik anlamda hızlı gelişmeler oluşsada temkinli davranmamızda fayda var.

Yükselen Burçlara Göre;

Öncü Burçlar Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak lar çin Sosyal çevre, hobiler, maddi kazanımlar

Sabit Burçlar Boğa, Akrep, Aslan ve Kova lar için kariyer, ev, aile, ortaklıklar, ilişkiler

Değişken Burçlar İkiler, Yay, Başak ve Balık lar için yakın çevre, iletişim, seyehatler, sağlık ve iş düzeni açısından tutulma bu alanları etkileyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.